Každý si občas povie, že by bolo načase začať cvičiť. Nie vždy ale máme čas, podmienky, prípadne prostriedky na to, aby sme začali chodiť pravidelne do posilňovne alebo iných špecializovaných zariadení. V zimnom období je taktiež riskantné športovať vonku, hlavne ak sa teploty ešte pohybujú pri nulových hodnotách. Vtedy sa viac oplatí využiť jeden z posilňovacích strojov, vhodný aj na doma a začať cvičiť v pohodlí domova.
Nie je pritom potrebné kupovať hneď predražené a obrovské prístroje, ktoré by nezaťažili len vašu peňaženku, ale aj priestor v miestnosti. Najrozumnejšie, najmä pre bežného používateľa je nakúpiť si viac menšieho a lacnejšieho cvičiaceho náradia. Svoju vlastnú domácu posilňovňu si teda môžete zariadiť veľmi jednoducho.
Čo máme na mysli? Činkové sety, ktoré je možné kúpiť od 60 eur a obsahuje hlavne dve osi, štyri uzávery, štyri polkilogramové kotúče a štyri dva a polkilogramové kotúče. Ďalej sú populárne rotopédy či lavice na posilňovanie, pružiny alebo koliesko na brušné svaly. Ak sa rozhodnete zaobstarať si posilňovací stroj do domácnosti ušetríte čas strávený vo fitcentre a užijete si súkromie pri cvičení, časovú flexibilitu aj prívetivé čisté prostredie. Pre efektívne cvičenie je vhodné použiť kombináciu viacerých strojov určených na posilňovanie viacerých častí tela. Záleží však na vašich finančných možnostiach a predovšetkým na dostatku priestoru pre umiestnenie posilňovacích strojov.
Málokto má rád takzvané „brušáky“, tie navyše nie sú príliš prospešné našej chrbtici. Lepšie urobíme, keď si do našej domácej posilňovne kúpime koliesko na posilnenie brušných svalov, ktoré takisto bežne kúpite. Okrem brucha ním precvičíme aj zadok a chrbát.
Výber konkrétnych strojov na cvičenie je už na každom športovcovi. Pri zriaďovaní si domácej posilňovne ale nesmieme zabúdať aj na podmienky v akých cvičíme, k tomu nám môže dopomôcť okrem pitného režimu napríklad aj kvalitná klimatizácia.