Pokiaľ často pracujete z domu, určite nám dáte za pravdu, že pracovať len tak niekde z gauča alebo za jedálenským stolom sa nedá. V takomto prípade je rozhodne potrebné mať zriadenú domácu pracovňu.
Spojenie, ktoré funguje
Nie každý má však vo svojej domácnosti miestnosť naviac, ktorú by mohol vyčleniť na samostatnú pracovňu vybavenú všetkou potrebnou kancelárskou technikou. Riešením tak často býva, zriadenie pracovne alebo skôr pracovného kútika v niektorej z iných miestností. Častou voľbou v takýchto situáciach je obývacia izba.
Aj napriek tomu, že obývačka je oddychovou izbou, spojiť ju s priestorom na prácu nie je vôbec zlé. A to platí tak z funkčného hľadiska ako aj z toho dizajnového. Pracovný kútik totiž vôbec nemusí vašu obývaciu izbu pokaziť.
Nevytvárajte deliace línie
Samozrejme, čo sa dizajnu týka, ideálne je riešiť zariadenie potrebné na prácu súčasne s bežným nábytkom do obývačky. Pekné dizajnové riešenia však objavíte aj v prípade, že si chcete pracovňu vo svojej obývačke dorobiť dodatočne.
Základným pravidlom je nesnažiť sa vytvoriť akúsi „umelú“ deliacu líniu medzi oddychovou a pracovnou časťou miestnosti. Vyzeralo by to tak, že pracovný kútik do vašej obývacej izby nepatrí a bol tam umiestnený nasilu.
V jednoduchosti je krása
Začať môžete výberom dizajnového kancelárskeho stola, ktorý bude sám o sebe ozdobou miestnosti. Ku kancelárskemu stolu pochopiteľne patrí aj kancelárska stolička, pri ktorej sa však zamerajte na ergonómiu. Chcete predsa minimalizovať riziko zdravotných problémov pri dlhodobom sedení.
A čo vybavenie na prácu? Zásobu výhodného kancelárskeho papiera a podobné veci môžete schovať do zásuviek stola, či do knižnice. A moderné monitory, či počítačové skrinky môžu samé o sebe vyzerať po dizajnovej stránke dobre.
Zdroj obrázka:
Autor: baranq / Stock.adobe.com